Avukat Çağatay Üsküdar
Avukat Çağatay Üsküdar

Avukat Çağatay Üsküdar, Amasya’da doğmuş olup lise öğrenimini Amasya Anadolu Lisesinde üniversite öğrenimini de Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesinde 2016 yılında tamamlamıştır. Mezuniyeti sonrasında İzmir Barosu’nda stajını tamamlamış ve avukatlık mesleğini icra etmeye başlamıştır. Sonraki süreçte İzmir Katip Çelebi Üniversitesi İşletme bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır.

2016 yılından beridir aktif olarak İzmir Barosu’na bağlı olarak avukatlık mesleğine devam etmekte olan Avukat Çağatay ÜSKÜDAR, Müvekkillerine;

alanlarında faaliyet göstermektedir.

Ayrıca İzmir Barosu’nda Bilişim Hukuku Komisyonu’nda aktif görev almaktadır. Aynı zamanda Türkiye Bilişim Derneği İzmir Şubesi üyesidir.

Ortaokul ve lise döneminden itibaren uzun dönem freelance internet projelerinde geliştirici olarak yer almıştır. HTML, CSS, Bootstrap, PHP ve JavaScript programlama dillerinde tecrübesi ve uygulamaları bulunmakla birlikte ayrıca yazılım geliştirme ve projelendirme, sosyal ağlar ile ağ ve veri güvenliği alanında çalışmaları mevcuttur. 2019 yılında ISO 27001 BGYS Baş Denetçi eğitimi almıştır.

Bu sebeple özellikle bilişim hukuku ve bilim suçları başta olmak üzere benzer şekilde kişisel verilerin korunması hukuku ile yazılım ve uygulamaların hukuki korumalarını sağlamak adına fikri mülkiyet hukuku alanında çalışmalar gerçekleştirmekte ve her geçen gün çalışmalarını artırmaktadır.

Başta İzmir Barosu olmak üzere diğer kuruluşların da düzenlemiş olduğu etkinliklerde bilişim hukuku, bilişim suçları ve kişisel verilerin korunması hukuku alanlarında konuşmacı olarak görev almış ve almaya devam etmektedir.

Konuşmacı olarak yer aldığı etkinliklere Instagram sayfasından ulaşabilirsiniz.